poniedziałek, 13 lutego 2017

Keratynowe prostowanie włosów - hit czy kit?

O zabiegu keratynowego prostowania włosów krąży wiele mitów mających różne pokrycie z rzeczywistością. Jedno jest pewne - to świetny wybór dla właścicielek puszących się, zniszczonych włosów, gdyż dostarcza on ich podstawowego budulca - keratyny. Jej ubytki mogą być spowodowane choćby promieniowaniem UV, koloryzacją, warunkami atmosferycznymi czy choćby codzienną stylizacją. Prostowanie keratynowe to tak naprawdę zabieg wygładzający włosy, prostowanie to skutek uboczny.

Jak wygląda taki zabieg w naszym salonie? Fryzjer najpierw umyje włosy szamponem głęboko oczyszczającym w celu usunięcia wszystkich zanieczyszczeń mogących przeszkodzić keratynie w wypełnieniu ubytków. Następnie bardzo dokładnie suszymy włosy, nakładamy na nie keratynę (pasmo po paśmie) i ponownie suszymy - bardzo dokładnie, aż do całkowitego wyschnięcia. To drugie suszenie jest niezwykle ważne i trwa dość długo - włosy obklejone keratyną mają dziwną teksturę, wydają się tłuste w dotyku. Potem prostujemy pasmo po paśmie.



Wytyczne po zabiegu - dwie doby:
- nie myjemy włosów,
- nie używamy preparatów do stylizacji,
- nie związujemy ani nie spinamy włosów.



Efekty:
- gładkie, lśniące, proste włosy,
- dogłębna regeneracja,
- odporność na puszenie,
- podatność na układanie.








Zabieg keratynowego prostowania ma równie wielu zwolenników co przeciwników. Dlaczego, skoro jest tak świetny dla włosów? Otóż przez zawartość formaldehydu w składzie każdego niezbędnego do wykonania zabiegu preparatu. Formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy wykorzystywany do konserwacji zwłok. Stosowany przy zabiegu keratynowego prostowania działa jak laminat - zamyka keratynę we wnętrzu włosa. Działa przy tym drażniąco na drogi oddechowe, powoduje łzawienie oczu a nawet duszności. Niestety nie istnieją skuteczne preparaty wolne od tego składnika. Nie dajcie się oszukać producentom, którzy twierdzą, że ich produkty są wolne od formaldehydu - znaczy to tylko tyle, że jego zawartość nie przekracza dopuszczalnej w UE normy, czyli 0,2%. Niestety im grubsze i bardziej sztywne włosy tym mocniejsze stężenie jest potrzebne do skutecznego ich wyprostowania.

Wbrew obiegowym opiniom zabieg (nawet wykonywany regularnie) nie szkodzi zdrowiu - wybierzcie tylko dobry salon z dzialającą wentylacją oraz odpowiedniego specjalistę :)

_____________________
Ekert Beauty & Spa


ul. Rudnickiego 3a lok 5h

01-858 Warszawa
663631111, (22)6632750



                 PRZED                                                                                                           PO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz