poniedziałek, 30 stycznia 2017

Jak dbać o włosy kręcone?

Włosy kręcone potrafią przysporzyć wielu problemów - często bardziej przypominają stóg siana niż piękne, błyszczące loki widywane w reklamach. Z natury są bardzo podatne na uszkodzenia i złamania oraz suche, potrzebują dużo bardziej intensywnego nawilżania niż normalne.

Naturalnie kręcone pasma należy traktować bardzo łagodnie:
- podczas mycia używać tylko letniej wody,
- wybierać tylko delikatne szampony na bazie ekstraktów roślinnych,
- zdecydowanie unikać szamponów z SLS-ami,
- po każdym myciu nakładać na włosy odżywkę,
- przynajmniej 1 - 2 w tygodniu nakładać nawilżającą maskę, która powinna mieć w składzie nawilżające emolienty lecz z niewielką ilością humektantów, które w nadmiarze puszą włosy,
- olejować! Najlepiej olejami jojoba, awokado i olejem ze słodkich migdałów. Wbrew powszechnej opinii, że olej kokosowy jest dobry na wszystko w tym wypadku należy go unikać - on wzmocni puszenie się kosmyków. Oleje nakładamy na 1-2 godziny, pozostawione na włosach na całą noc mogą je obciążyć.

Kosmetyki przeznaczone do stylizacji loków powinny mieć skład pozbawiony alkoholu i silikonów. Warto baczniej przyjrzeć się marce Kevin Murphy - w swojej ofercie ma kosmetyki bez siarczanów, bez parabenów, a także "bez okrucieństwa" (marka zdobyła akredytację PETA, największej na świecie organizacji obrony praw zwierząt). Pielęgnację włosów kręconych wspomogą dwa z nich:
- Kiler.Curls - krem do stylizacji zapobiegający puszeniu się włosów oraz definiujący skręt loków. Jest to produkt, który posiada lekką, nieobciążającą włosy formułę,  a jednocześnie zapewnia mocne utrwalenie i zdyscyplinowanie loków i fal. Dzięki zawartości naturalnych składników takich jak: wosk karnauba,ekstrakt z australijskich owoców oraz yerba mate dodatkowo nawilża i regeneruje włosy. Produkt nakładamy na świeżo umyte i osuszone ręcznikiem włosy. Odpowiednią ilość preparatu rozprowadzamy na całej długości włosów, a następnie dobrze je wygniatamy, aby aktywować działanie produktu.
- Motion.Lotion - lotion eliminujący puszenie włosów i podkreślający ich naturalny skręt. Nie obciąża włosów. Niewielką ilość produktu nakładamy na mokre włosy, następnie suszymy suszarką z dyfuzorem lub pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia. Dla wzmocnienia efektu produkt można nakładać na suche włosy.

Kosmetyki marki Kevin Murphy przeznaczone do różnych rodzajów włosów do nabycia w naszym salonie :)

 Włosy rozczesujemy TYLKO na mokro, kiedy na pasmach jest odżywka, grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Musimy zaopatrzyć się w suszarkę z chłodnym nawiewem i dyfuzorem. Najlepiej suszyć włosy z głową pochyloną do dołu, delikatnie je ugniatając. 
Przy odrobinie cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji masz szansę poprawić wygląd swoich włosów, utrzymać je w świetnej kondycji i podkreślić ich skręt.

Powodzenia ;)






















___________________________
EKERT BEAUTY & SPA
ul. Rudnickiego 3a lok 5h
01-858 Warszawa
(22)6632750, 663631111

czwartek, 26 stycznia 2017

WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ - PRZYCZYNY, OBJAWY I LECZENIE

Wrastający paznokieć to bolesna dolegliwość. Początkowo powoduje jedynie lekki dyskomfort, przez co bagatelizujemy problem. Prowadzi to niestety do dużego bólu, często uniemożliwiającego chodzenie, a nawet do powstawania zakażeń ropnych.

Najczęściej wrastają paznokcie u stóp, zwykle u dużego palca - paznokieć palucha jest najtwardszy ze wszystkich i najmocniej wbija się w naskórek. Jeżeli w porę zaczniemy zapobiegać dalszemu wrastaniu paznokcia, możemy uniknąć często bolesnej chirurgicznej korekcji. Warto więc wiedzieć jak to robić.

Przyczyny wrastania paznokci:

1) Nieprawidłowe obcinanie paznokci - czyli zbyt krótko, zbyt wycięte boki, co sprzyja narastaniu skóry na paznokieć.
Jeśli chodzi o nieprawidłowe obcinanie najłatwiej nam będzie zrozumieć dlaczego obcinanie "na okrągło" jest najczęściej wymienianą przyczyną wrastania, kiedy zapamiętamy zasadę, iż płytka paznokcia rośnie w kierunku prostopadłym do kierunku jej obcinania. Jeśli obetniemy ją prosto - wyrośnie do przodu.

2) Źle dobrane obuwie - zbyt ciasne lub zbyt małe buty.

3) Czynniki genetyczne - u wielu osób skłonność do wrastania paznokci jest dziedziczna. Czasami przyczyną może być uraz, np uderzenie się w palec bądź upuszczenie na niego ciężkiego przedmiotu, a nawet uprawianie aktywności fizycznej, która powoduje powtarzalne obciążenie paznokci.

Jeśli wrastanie jest na etapie początkowym nie występuje silny ból, zaczerwienienie ani zakażenie możemy spróbować leczyć dolegliwość domowymi sposobami - moczyć stopy w ciepłej wodzie, stosować maści i kremy z antybiotykiem. Możemy udać się również do dobrego salonu manicure, gdzie dobrze wyszkolony personel nam pomoże. Jeśli zmiany są poważniejsze występuje silny ból, opuchnięcie wału paznokciowego lub nawet zakażenie ropne - wtedy należy udać się do podologa lub lekarza. Specjalista oceni stan palucha, zleci badania mykologiczne mające na celu rozpoznanie rodzaju bakterii występujących w zakażeniu, przepisze też antybiotyk. Następny krok to wycięcie chirurgiczne brzegu paznokcia wraz z jego łożyskiem. Dzięki temu paznokieć nie odrasta już w sposób nieprawidłowy. Czasem pomaga też mniej inwazyjna metoda - założenie klamry, dzięki czemu zmieniamy tor wzrostu paznokcia.


piątek, 13 stycznia 2017

JAK POZNAĆ, ŻE STYLISTA ZNA SIĘ NA SWOJEJ PRACY?

Wygląd może być źródłem kompleksów lub pewności siebie i sukcesów. Nie zawsze wyłącznie od nas zależy to, czy jesteśmy z niego zadowoleni, dlatego tak ważne jest rozsądne podejście do wyboru fryzjera.

W dzisiejszych czasach nie wystarczy wyuczony fach - fryzjer to osoba o dużej wrażliwości estetycznej oraz wielu umiejętnościach manualnych. Powinien w dużej mierze nać się na trendach, pielęgnacji włosów i wizażu. Przy pierwszym kontakcie z nowym fryzjerem warto zwrócić uwagę na jego wygląd i fryzurę. Tak, nie należy oceniać książki po okładce, ale niestety w przypadku osób, które zawodowo zajmują się cudzym wyglądem jest to konieczne - jak osoba nie dbająca o siebie może zadbać o innych?



Dobry fryzjer wie, że gruntowne wykształcenie to podstawa. Trendy cały czas się zmieniają, mamy coraz to nowe sposoby strzyżenia, farbowania  włosów oraz kosmetyki. Sucha wiedza to jednak nie wszystko, najlepszym sposobem na pogłębianie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności są szkolenia praktyczne. Poza doskonałą znajomością specyfiki każdego rodzaju twarzy, palety kolorów i zasad analizy kolorystycznej godny zaufania stylista fryzur powinien posiadać wiedzę z zakresu problemów skóry głowy i skóry alergicznej.








Dobry fryzjer będzie wiedział w jakim kolorze będziesz wyglądać olśniewająco, nie zrobi jednak nic bez przeanalizowania i przedyskutowania z Tobą Twoich oczekiwań. Nie zacznie też pracy przed oceną stanu włosów i skóry głowy. Przede wszystkim - dobry fryzjer to taki, od którego wychodzimy zadowolone i wiernie do niego wracamy :)
______________________
EKERT BEAUTY & SPA
ul. Rudnickiego 3a lok 5h
01-858 Warszawa
663631111, (22)6632750








środa, 11 stycznia 2017

Co wygląd paznokci mówi o naszym zdrowiu?

Piękne dłonie to nie tylko perfekcyjny manicure, ale też zdrowa płytka paznokcia - jej wygląd jest często odzwierciedleniem kondycji naszego organizmu, dlatego warto od czasu do czasu przyjrzeć się, jak wygląda pod warstwą hybrydy, żelu czy akrylu. Zdrowe paznokcie są gładkie z lekko różowym zabarwieniem (zawdzięczają to siateczce naczyń krwionośnych znajdujących się tuż pod płytką). Zmiany ich kształtu, koloru lub struktury mogą być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji, złego odżywiania się lub choroby. Kiedy więc zauważymy, że nasze paznokcie zaczęły inaczej wyglądać, warto zgłosić się do dobrej manikiurzystki, która oceni, czy te zmiany to problem wyłącznie kosmetyczny, czy należy udać się do lekarza.
Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak rozpoznać, które ze zmian świadczą o problemach ze zdrowiem:

1. Czarne "drzazgi" pod paznokciem - jeśli przesuwają się do brzegu paznokcia w miarę jego wzrostu nie są groźne, to zazwyczaj drobne wylewy krwi po urazie paznokcia. Jeśli jednak plamy nie przesuwają się, mogą być sygnałem zapalenia wsierdzia, innej choroby serca lub zaburzeń związanym z układem krwionośnym.






2. Niebieskie łożysko paznokcia - wskazuje na zaburzenia pracy płuc, takie jak astma lub rozedma, a także niewydolność układu krążenia.


3. Wypukłe, zegarkowate paznokcie - mogą świadczyć o chorobie serca, wątroby lub układu oddechowego.








4. Paznokcie łyżeczkowate - wklęsłe z wywiniętymi brzegami. Występują w przebiegu anemii z niedoborem żelaza. Poza tym zmiany mogą być efektem urazu lub kontaktu z rozpuszczalnikiem benzynowym.







5. Paznokcie szponowate - określamy tak paznokcie, których płytka ciemnieje, jest znacznie wydłużona, zgrubiona i zagięta, przez co przypomina szpon. Jest wynikiem wielokrotnych urazów mechanicznych bądź podeszłym wiekiem.


6. Poprzeczne bruzdowania (linie Beau) - zagłębienia pojawiają się kilka tygodni po przebytych ostrych chorobach infekcyjnych z wysoką gorączką. Mogą występować pojedynczo lub licznie.








7.  Oddzielenie się płytki od łożyska - czyli onycholiza. Towarzyszy chorobom tarczycy (przede wszystkim nadczynności) oraz miejscowym stanom zapalnym. Często jest wynikiem urazów mechanicznych, czasem infekcji wirusowych lub grzybiczych. Towarzyszy także łuszczycy, pelagrze, liszajowi płaskiemu i porfirii.






8. Paznokcie Lindsaya, czyli zmiany "pół na pół", gdy połowa paznokcia jest biała, a druga połowa czerwono - brązowa lub różowa. Mogą świadczyć o przebytej chorobie nerek.


9. Zielonkawe paznokcie - jeśli nie są efektem zarażenia grzybicą mogą świadczyć o wewnątrzustrojowej infekcji bakteryjnej.


10.  Paznokcie z punktowymi czerwono - brązowymi plamkami, z postrzępionymi i rozdwajającymi się końcami wskazują na łuszczycę, niedobory witaminy C, kwasu foliowego i białka.


11. Białe paznokcie wskazują na choroby nerek lub anemię.


Pamiętajcie, że powyższe informacje to tylko wskazówki mogące pomóc we wczesnym rozpoznaniu problemów. Żadnej z powyższych zmian nie należy bagatelizować, ani tym bardziej leczyć samodzielnie, sposobami zaczerpniętymi z internetu!

________________________
EKERT BEAUTY & SPA
ul. Rudnickiego 3a lok 5h
01-858 Warszawa
663631111, (22) 6632750

wtorek, 3 stycznia 2017

KOSMETYCZKA PRAWDĘ CI POWIE CZ. IV

1) Czy jest jakiś sposób, żeby wygładzić poziome zmarszczki na szyi? Zastrzegam, że nie interesuje mnie ostrzykiwanie, szukam mniej drastycznej metody.
Jednym z najlepszych urządzeń na rynku do bezinwazyjnego minimalizowania zmarszczek jest Maximus. Poprawia on jędrność skóry poprzez bierną stymulację mięśni  tri-polarną falą radiową.

2) Noszę się z zamiarem epilacji laserowej  nóg i słyszałam, że teraz jest najlepszy okres. Dlaczego?
Epilacja laserowa nie jest wskazana latem, ponieważ może przyczynić się do powstawania przebarwień. Opalona skóra jest również przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu przez okres 8 tygodni przed, jak i po.

3) Czy w czasie ciąży można wykonać zabieg epilacji laserowej na kończynach dolnych?
Zaleca się unikanie tego typu zabiegów podczas ciąży ze względu na możliwy szkodliwy wpływ na płód. Poza tym tego typu zabiegi niezależnie od powierzchni powodują dość intensywne wrażenia bólowe - w trakcie ciąży zaś prób odczuwania bólu znacznie się obniża i zabieg ten mógłby być bardzo nieprzyjemny.

4) Jak witamina C wpływa na skórę?
Witamina C jest przede wszystkim składnikiem o właściwościach odmładzających. To świetny przeciwutleniacz - hamuje działanie szkodliwych wolnych rodników, czyli głównych winowajców starzenia się skóry. Wspomaga ponad to produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność.

_____________________
EKERT BEAUTY & SPA
ul. Rudnickiego 3a lok 5h
01-858 Warszawa
663631111, (22)6632750

poniedziałek, 2 stycznia 2017

KOSMETYCZKA PRAWDĘ CI POWIE - CZ. III

1) W jaki sposób naturalny, bez ostrzykiwań można odmłodzić okolice ust?
Podczas codziennej pielęgnacji należy wykonywać masaże twarzy, szyi i dekoltu. Rewelacyjną propozycją jest zabieg Endermolift na okolice ust.

2) Mam implanty w szczęce. Czy jest to przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów mezoterapii, ostrzykiwania, ultradźwiękami, peelingów?
Implanty są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów prądem. Jeżeli chodzi o mezoterapie, peelingi i ostrzykiwania to można decydować się na nie bez obaw.

3) Jaka jest najskuteczniejsza metoda usuwania drobnych brązowych plamek występujących na dłoniach?
Kwasy albo mikrodermabrazja.

4) Ciągle łuszczy mi się skóra na nosie nawet pomimo stosowania nawilżających kremów. Co może pomóc?
Najlepszym rozwiązaniem jest regularne złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka pod okiem specjalisty. To on po uprzedniej ocenie skóry zadecyduje czy bardziej odpowiedni będzie peeling chemiczny czy enzymatyczny, poda również wytyczne dotyczące domowej pielęgnacji.

5) Często mam opuchnięte powieki. Czy samodzielnie wykonywany masaż to dobry sposób na pozbycie się problemu?
Tak, delikatny masaż drenujący ułatwia odprowadzanie nagromadzonych toksyn oraz wody z organizmu. W przypadku okolic oczu należy wykonywać delikatne, powolne uciski na granicy oczodołu. Codzienne 15-minutowe masowanie okolic oczu może pomóc w zminimalizowaniu obrzęków.

______________________
EKERT BEAUTY & SPA
ul. Rudnickiego 3a lok 5h
01-858 Warszawa
663631111, (22)6632750